ТВІЙ ГАЗЗБУТ

«Хмельницькгаз Збут» готується до запровадження річного контракту

09.04.2021

thumb-image-9123969

За рішення уряду з 1 травня нинішнього року всі побутові споживачі «Хмельницькгаз Збуту» будуть автоматично переведені на річний контракт на газ.

3 1 березня 2021 року закінчилися дія урядового рішення про встановлення граничної ціни на блакитне паливо для населення у 6,99 грн за кубометр. Попри зростання вартості енергоресурсу в деяких вітчизняних постачальників, «Хмельницькгаз Збут» не збільшив ціну для своїх клієнтів у квітні.

Наразі ситуація на енергетичних біржах в ЄС залишається нестабільною. Аналітики прогнозують, що очікуване літнє зниження вартості блакитного палива може взагалі не відбутися.

Саме тому «Хмельницькгаз Збут» запроваджує для споживачів особливий продукт – річний контракт на газ за фіксованою ціною. Річний контракт – це страховка від сезонних коливань цін і гарантія стабільної вартості блакитного палива від 1 травня нинішнього року до 30 квітня наступного.

Натомість торік після відкриття ринку газу, блакитне паливо подорожчало вдвічі за декілька місяців — з 4.5 грн у серпні до 9 грн за куб. м у грудні. Така ситуація склалася через стрімке зростання котирувань на європейських газових хабах після періоду вкрай низьких цін у травні-червні 2020 року.

«Вартість кубометру газу в річному контракті буде фіксованою на рік. Це захистить споживачів від значних стрибків цін, особливо під час наступного опалювального періоду. Адже на енергетичних біржах в ЄС газ взимку може коштувати і 12-14 грн за кубометр. Саме тому річний контракт дозволить суттєво заощадити під час холодів, коли споживання газу максимально зростає. До того ж новий продукт дозволить клієнтам краще планувати витрати на комуналку. Вже не потрібно буде щомісяця слідкувати за вартістю блакитного палива. Суми в платіжках стануть максимально зрозумілими та прогнозованими», – говорить директор ТОВ «Хмельницькгаз Збут» Андрій Левицький.

За його словами, споживачам не потрібно буде витрачати час на укладання нових договорів і збір необхідних для цього документів, оскільки перехід на базовий річний тариф відбудеться автоматично. Втім, клієнти зможуть обрати і будь-який інший тариф компанії.

Умови оплати в рамках річного контракту залишаться незмінними – розраховуватися необхідно щомісяця до 25 числа.  Річна ціна стане відомою 25 квітня – за п’ять днів до початку періоду постачання.

Крім того, у «Хмельницькгаз Збуті» планують запустити ще декілька нових газових тарифів. Зокрема, клієнтам знову запропонують взяти участь в акції «Твоя енергонезалежність» і створити власний запас блакитного палива на опалювальний сезон.

Нагадаємо, аби убезпечити себе від зимових стрибків цін, торік понад дві з половиною тисячі подолян завдяки акції придбали 2,45 млн кубометрів газу на холоди за цінами від 4,5 до 5,5 грн за куб. м.

Сплатити за газ