ХМЕЛЬНИЦЬКГАЗ ЗБУТ Меню
104

контакт-центр

Контакт-центр 0382 686 504

Контакт-центр0382 686 504

10.01.2016 / 13:27

Якість газу

Споживачі ТОВ «Хмельницькгаз збут» отримують природний газ, що за своїми показниками відповідає усім вимогам стандартів якості, які діють в Україні. Показники якості підтверджені сертифікатами, які видаються хімічними лабораторіями газотранспортних та газовидобувних підприємств.

І фізико-хімічній лабораторії компанії визначають параметри якості газу

І фізико-хімічній лабораторії компанії визначають параметри якості газу
ФОТО: ПАТ "Хмельницькгаз"

Вимоги до якості газу в Україні встановлені  ГОСТ 5542-87 «Газы горючие природные для промышленного и коммунально-бытового назначения». По фізико-хімічним показникам природні горючі гази повинні відповідати вимогам і нормам, які щомісячно оприлюднюються  на офіційному сайті  АТ "Хмельницькгаз" у розділі  «Якість газу» та у обласній газеті «Подільські вісті».

Згідно технічних угод, укладених між ПАТ «Хмельницькгаз» та газотранспортними (газовидобувними) підприємствами, (а саме Красилівським лінійно-вимірювальним управлінням магістральних газопроводів), щотижнево здійснюються спільні відбори проб природного газу для визначення відповідності його якісних характеристик вимогам ГОСТ 5542-87. Аналіз відібраних проб проводять акредитовані хімічні лабораторії ПАТ «Хмельницькгаз» (свідоцтво про атестацію №18-179 ПГ-13) та Красилівського ЛВУМГ. Згідно протоколу якості природного газу, який надає Красилівське ЛУМГ (тип хроматографа «Хромос-ГХ-1000»), природний газ відповідає усім фізико-хімічним показникам. За результатами аналізу відібраних проб газу, газотранспортні та газовидобувні підприємства виписують сертифікати якості природного газу. 

Крім цього, ПАТ «Хмельницькгаз» самостійно проводить контрольні відбори проб для перевірки відповідності характеристик газу сертифікатам якості, що надаються від газотранспортних та газовидобувних підприємств.

Так, протягом року уже здійснено ряд спільних та контрольних відборів, результати обробки яких свідчать про те, що показники якості природного газу, який подавався споживачам, у всіх випадках відповідають вимогам ГОСТ 5542-87, жодних відхилень не було виявлено (згідно даних ГОСТу калорійність має бути не нижче 7600 ккал/м3). Теплотворна здатність газу, в першу чергу, залежить від його компонентного складу.

В зв'язку з тим, що в газові мережі ПАТ «Хмельницькгаз» надходить природний газ з різних джерел та родовищ, його калорійність може коливатись в межах від 8000 до 8300 ккал/м. А, відповідно, для опалення однакових приміщень або підігріву води з однаковими характеристиками може витрачатися різний об'єм природного газу (газу з меншою теплотворною здатністю потрібно спалити більше). Крім того, на кількість газу, який витрачається для опалення приміщень, впливає не тільки температура навколишнього середовища, а й вологість повітря, переміщення повітряних мас, і т. д.

Таким чином, результати аналізів, які отримує хімічна лабораторія ПАТ «Хмельницькгаз», не дають підстав робити висновок про неналежну якість природного газу.